Jak przebiega trening  uwagi słuchowej?

Pamiętajmy, że TRENING UWAGI SŁUCHOWEJ  to indywidualne podejście do potrzeb każdej osoby i odnalezieniu jego osobistej ścieżki treningowo – terapeutycznej.

Terapia prowadzona jest w dwóch fazach: biernej i czynnej. Często jest prowadzona etapowo (średnio 3-4 etapy), aby łatwiej było wygospodarować Klientowi czas potrzebny na wykonanie treningów. Jednak nie jest to konieczne. Najważniejsze jest to, aby wykonać określoną, zaleconą przez terapeutę liczbę godzin. W ramach tych godzin terapię można rozłożyć na dowolną ilość etapów, bądź zrobić ją w całości.

Każdy etap poprzedzony jest testem kontrolnym, który służy określeniu poziomu postępów oraz dostosowaniu kolejnych etapów treningu lub terapii.

  • Faza bierna  – podczas sesji osoba słucha muzyki lub nagranego głosu osoby poprzez specjalistyczne słuchawki powietrzno-kostne. Dźwięki, w zależności od konkretnego spersonalizowanego programu, są filtrowane na właściwych programowi częstotliwościach, co wpływa na właściwą stymulację (zarówno powietrzną, jak i kostną).
  • Faza aktywna –  polega na słuchaniu, czyli trenowaniu własnego głosu, co pozwala na usłyszenie pełnego zakresu częstotliwości we własnym głosie.
  • Etapy po treningu – To piękny czas uważnego cieszenia się i korzystania z życia.